Brak komentarzy

Co zrobić, by podróż z dzieckiem była przyjemnością a nie udręką?

Pierwsza, długa podróż z dzieckiem z pewnością budzi lęk u wielu rodziców. Często bowiem obawiają się oni, iż maluch będzie w trakcie jazdy marudny i tym samym zamieni ich podróż w udrękę, Jeśli jednak odpowiednio zadbamy o to, by dziecko podczas podróży nie miało czasu na narzekanie i zajęło się czymś kreatywnym, jazda samochodem z naszą pociechą powinna być dla nas czystą przyjemnością. Najważniejsze jest to, by zapewnić dziecku zajęcie i rozrywkę, która pochłonie jego czas i odwróci uwagę od długiej, czasem także męczącej i niewygodnej dla malucha podróży. Pomysłów na zorganizowanie czasu naszej pociechy jest wiele. Możemy zacząć nawet od zabawy,w której dzieciaki będą musiały odgadnąć znaki drogowe. Maluchy z chęcią i zaciekawieniem z pewnością będą słuchały także opowieści o zdarzeniach czy rzeczach, obok których właśnie przejeżdżamy.

Jakie zabawki dla dziecka zabrać ze sobą w podróż?

Niezbędnym elementem w naszej torbie podróżnej są także odpowiednie zabawki dla dzieci, które dostarczą mu rozrywki podczas jazdy. Nie zabierajmy ich jednak zbyt wiele i pamiętajmy o tym, by nie były zbyt duże – w samochodzie nie ma zbyt dużej przestrzeni więc znacznie lepiej sprawdzą się zabawki o niewielkich rozmiarach takie jak książki, magnesy czy niektóre zabawki interaktywne.

Wszystkim, małym fanom czterech kółek na pewno przypadnie do gustu interaktywna kierownica. Mali podróżnicy mogą trąbić, włączać różnego rodzaju światełka czy słuchać melodii. Nasze dziecko przez chwilę będzie mogło poczuć się jak prawdziwy kierowca, co na pewno sprawi mu nie lada frajdę.

W trakcie podróży idealnie sprawdzą się również tablice magnetyczne, najlepiej w formie pudełka. Składa się ono z dwóch stron – z jednej maluch może malować kredą, z drugiej – przyczepiać klocki. To zabawa wymagająca logicznego myślenia, która pozytywnie wpływa także na zdolność koncentracji u naszego dziecka.

Najmłodszym podróżnikom na pewno nie może zabraknąć pluszaka czy maskotki, który umili im czas podczas snu.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/