Brak komentarzy

Czy dzieciaki nadal lubią drewniane kolejki?

Istnieją takie zabawki dla dzieci, które zawsze są na czasie i nigdy nie znudzą się naszemu brzdącowi. Warto w nie inwestować bo nie tylko dają dziecku ogromną frajdę ale również nie leżą w kącie nieużywane i nie zagracają niepotrzebnie pokoju szkraba. Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto kupić maluchowi drewnianą kolejkę i w czym tak właściwie tkwi jej fenomen.

Dlaczego maluchy tak chętnie bawią się drewnianą kolejką?

Na wstępie należy wspomnieć, że drewno to materiał ekologiczny, który jest w 100 procentach bezpieczny dla zdrowia naszego dziecka. Tego typu zabawki nie są pokryte toksycznymi farbami więc nie musimy martwić się o to, że szkrab narażony jest na działanie szkodliwych substancji. Kolejka drewniana to także doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które często psują swoje zabawki. Drewno jest niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia więc nawet w przypadku nieodpowiedniego użytkowania kolejka nie powinna na tym zbytnio ucierpieć.

Poza tym tego typu zabawa rozwija umiejętności dziecka. Maluch rozkładając tory, drzewa czy inne elementy kolejki ćwiczy swoją motorykę mniejszą co ma bardzo istotne znacznie na każdym etapie rozwoju szkraba. Oprócz tego brzdąc stymuluje swoją kreatywność, rozwija wyobraźnię jak również ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

Kolejki drewniane to idealna propozycja zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. To zabawka, która zaskarbiła sobie sympatię naszych rodziców a nawet i dziadków, którzy w dzieciństwie chętnie z niej korzystali. Przykuwa uwagę malucha, fascynuje go i zachęca do kreatywnej zabawy. Kolejki drewniane nie są zasilane na baterie dlatego też dziecko samo musi nią sterować. Jak już wcześniej zostało wspomniane, to doskonały trening dla rączek i palców szkraba.

Jeśli zwykle klocki czy puzzle znudziły się już naszemu dziecku, zakup kolejki drewniane okaże się strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać o tym, że każda zabawka, by spełniała swoje funkcje, musi być dostosowana do wieku dziecka. Najmłodszym brzdącom warto kupić te najprostsze wersje, starszakom – nieco bardziej rozbudowane i skomplikowane.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/