Brak komentarzy

Czy warto kupić dziecku szmacianą lalkę?

Każda mała dziewczynka z pewnością prędzej czy później upomni się o swoją pierwszą lalkę. To nieodłączny atrybut młodej damy, tak jak samochody czy resoraki w przypadku chłopców. W dzisiejszych czasach lalki dostępne w sklepach posiadają szereg ciekawych i interesujących dla dziecka funkcji.

Maluch może się nią opiekować, a przy tym uczyć empatii i odpowiedzialności jak również obserwować jej zachowania takie jak płacz, gaworzenie czy jedzenie. Obok tego typu interaktywnych lalek, znajdziemy również prostsze i mniej skomplikowane wersje. Mowa tu oczywiście o lalkach szmacianych, które do dnia dzisiejszego cieszą się uznaniem wśród maluchów i rodziców. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto kupić szkrabowi taką zabawkę.

Jakie korzyści dają dziecku lalki szmaciane?

Po pierwsze, szmaciane lalki są bezpieczne dla zdrowia naszego szkraba. Tkaniny, z których zostały wykonane zabawki są delikatne, miękkie i miłe w dotyku. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku najmłodszych brzdąców jak i tych nieco starszych. Lalki szmaciane nie mają żadnych ostrych krawędzi oraz elementów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć czy zrobić sobie krzywdę. Maluch bez obaw może zasypiać więc ze swoją szmacianą towarzyszką.

Kolejną zaletą lalek szmacianych jest ich wygląd. Nie jest on przerysowany, wyidealizowany,co często ma miejsce w przypadku innych lalek dostępnych w sklepach. Proporcje często są zaburzone i maluch przebywający z taką zabawką zaczyna utrwalać sobie, wyidealizowany obraz sylwetki. To z kolei może spowodować pojawienie się kompleksów w późniejszym etapie życia. Lalki szmaciane natomiast swoim wyglądem jak najbardziej mają być zbliżone do dzieci. Chodzi tu chociażby o fryzurę, ubranie a także sylwetkę.

Lalki szmaciane, jak już wcześniej zostało wspomniane, są prostymi, nieskomplikowanymi gadżetami. Dzięki temu maluch w trakcie zabawy może rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, nadając lalce poszczególne cechy charakteru czy użyczając jej głosu.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://sprytnemaluchy.pl/szmaciana-lalka-najlepsza-przyjaciolka-kazdej-dziewczynki/