Brak komentarzy

Dlaczego warto kupić dziecku piłkę do skakania

Dzieciaki muszą każdego dnia się wyszaleć i spożytkować niekończące się zasoby energii. Nie zawsze jednak mają do tego możliwość, szczególnie wtedy, gdy za oknem zimno, szaro i deszczowo. Warto wtedy pomyśleć o czymś, dzięki czemu maluch będzie mógł również w domu aktywnie spędzić czas.
Zarówno w sklepach internetowych np. https://kinderall.de, jak i stacjonarnych wybór zabawek jest naprawdę spory. By zachęcić jednak szkraba do aktywności fizycznej, warto sprawić mu piłkę do skakania, która da mu mnóstwo frajdy, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na jego zdrowie.

Zabawa na piłce do skakania – same korzyści

Do zabawy z piłką maluch angażuje wszystkie mięśnie swojego ciała. Oprócz tego to doskonały trening dla koordynacji wzrokowo-ruchowej. To jednak nie wszystkie korzyści płynące z takiej formy rozrywki. Zabawa ta uczy malucha utrzymania odpowiedniej pozycji ciała.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, piłki do skakania idealnie sprawdzą się, gdy pogoda nie zachęca do wyjścia na dwór, a maluch chce wyładować swoją energię. Nie oznacza to jednak, że można bawić się nią tylko na zewnątrz – można z niej korzystać także w czterech ścianach.

Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu piłki przeznaczone są dla szkrabów od 4 roku życia. Dla młodszego malucha taka zabawa może być niebezpieczna.

W sklepach z zabawkami znajdziemy spory wybór piłek do skakania. Najlepiej jednak wybrać taką, która posiada specjalne uchwyty. Maluch podczas zabawy będzie mógł się ich złapać, dzięki czemu łatwiej będzie mu skakać. Dziecko będzie czuło się również stabilniej. Dostępne są także piłki z rogami, które również odgrywają rolę uchwytów a są dodatkową atrakcją wizualną dla brzdąca. Organizując imprezę urodzinową swojego dziecka na świeżym powietrzu, warto zabrać taką piłkę ze sobą – maluchy na pewno się ucieszą.

W przypadku wad postawy, piłka może posłużyć również jako element rehabilitacyjny. Okaże się pomocna w korygowaniu wad postawy.