Brak komentarzy

Dlaczego warto kupić dziecku rower biegowy?

W pewnym okresie życia dzieciaki stają się bardzo ruchliwe i ciekawego wszystkiego, co je otacza. Mają ogromne pokłady energii, które wykorzystują na różne sposoby. Najczęściej jest to jednak zabawa – by jednak przynosiła ona dziecku jakieś korzyści, warto zadbać o zakup odpowiednich gadżetów. Jak wiadomo, spędzanie czasu na świeżym powietrzu zawsze dobrze wpływa na naszego malucha. Ruch wskazany jest w każdym wieku – nie ważne, czy mamy do czynienia z dorosłym, czy z dzieckiem. Jeśli pogoda dopisuje a za oknem świeci słońce, warto zachęcać szkraba do aktywnego spędzania czasu. Z pewnością przekona go do tego rowerek biegowy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy jego zalety i doradzamy, na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Rower biegowy – zalety dla dziecka

Rowerek biegowy przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły 18 miesiąc życia. Jest on niewielki, lekki i najczęściej nie posiada ani pedałów, ani hamulców. Brzdące wprawiają go w ruch za pomocą nóg. Odpychają się od podłoża i rozwijają odpowiednią prędkość.

Jazda na rowerku biegowym to dla dziecka ogromna frajda oraz czas, podczas którego może rozwijać swoje umiejętności. Usprawnia swoją orientację przestrzenną, ćwiczy równowagę oraz koordynację ruchową. Dodatkowo angażuje do pracy wszystkie mięśnie. To również doskonały wstęp do nauki na tradycyjnym rowerze. Jazda na rowerku zachęca również szkraba do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz do aktywności fizycznej, która wskazana jest u każdego człowieka, niezależnie od wieku.

Kupując rowerek biegowy dla swojego malucha, zwróćmy uwagę na jego rozmiar. Przyjrzyjmy się wysokości siodełka i dobierzmy je odpowiednio do wzrostu dziecka, tak, by mógł całym stopami swobodnie dotykać podłoża. Oprócz tego starajmy się wybierać rowerki lżejsze – łatwiej jest je przenosić. Rowerek biegowy musi być wykonany starannie i solidnie. Bezpieczeństwo dziecka w trakcie zabawy jest w końcu najważniejsze.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://frajdadziecka.pl/rowerek-biegowy-pierwszy-pojazd-dla-maluszka/