Brak komentarzy

Ekologiczne zabawki z filcu

Zabawki dla dzieci mają to do siebie, że szybko nudzą się naszym brzdącom. Nawet jeśli maluch początkowo zafascynowany jest nową lalką czy klockami, po kilku tygodniach może całkowicie o nich zapomnieć. Z tego właśnie względu dobrze pamiętać o tym, by nie przesadzać z kupowaniem zbyt dużej ilości zabawek, a już na pewno nie takich, które maluch posiada i są one w mniejszym lub większym stopniu do siebie podobne.

Od czasu do czasu warto urozmaicić dziecku czas spędzony na zabawie i sprawić maluchowi coś, z czym wcześniej nie miał do czynienia. Ciekawą odskocznią mogą okazać się zabawki z filcu. Dziś przedstawiamy zalety, jakie niesie ze sobą ich użytkowanie i sposoby,na które możemy je wykorzystać.

Jakie zabawki z filcu możemy kupić naszemu dziecku?

Na samym początku warto wspomnieć, że zabawki z filcu nie tylko sprawiają naszym dzieciom radość i przykuwają ich uwagę ale również wpływają na ich rozwój i kształtują ich umiejętności. Przede wszystkim stymulują zmysł dotyku naszego brzdąca jak również pobudzają jego wyobraźnię. Poza tym są miękkie a co za tym idzie – w stu procentach bezpieczne dla naszego szkraba. Łatwo jest je również utrzymać w czystości.

W sklepach z zabawkami możemy spotkać chociażby filcowe literki. To nie tylko świetna rozrywka dla dziecka ale również czas, podczas którego może się czegoś nauczyć. Zabawa i nauka kolorowych literek na pewno będzie dla brzdąca bardzo przyjemna. Zazwyczaj są one samoprzylepne więc dziecko może umieścić je w dowolnym miejscu.

W przypadku miłośników tego typu zabawek świetnie sprawdzą się także filcowe kwiatki. Możemy użyć ich jako element dekoracyjny do pokoju naszego brzdąca bądź wykorzystać je podczas prac plastycznych. Idealnie nadają się do ozdobienia różnych przedmiotów, laurek czy wyklejanek.

Maluchy na pewno uciszą się również z filcowych robótek. Będą mogły same stworzyć zabawkę, z kolorowych, filcowych elementów. W zestawie znajdują się chociażby igła, nici, wypełniacz jak również ozdobne koraliki. Dzięki takiej zabawie dziecko pobudza swoją wyobraźnię i kreatywność.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/