Brak komentarzy

Gdzie powinno spać dziecko po powrocie ze szpitala?

Jeszcze w czasie ciąży przyszła mama zastanawia się, gdzie będzie spała jej pociecha po przyjściu na świat. Zapewne nie raz debatowałaś z mężem, czy maluszek będzie spędzał noc razem z Wami w łóżku, czy w oddzielnym łóżeczku. Nie da się ukryć, że jest to bardzo gorący temat, który nie schodzi z ust przyszłych rodziców.

Tak naprawdę nie ma szkoły, która jasno określiłaby, gdzie maluszkowi będzie najlepiej. Nie da się ukryć, że tak naprawdę decyzja należy do przyszłych rodziców. To oni powinni decydować, gdzie usypiać dziecko. Jeśli są zgodni co do tego, aby robić to w ich wspólnym łóżku, mają do tego pełne prawo. Warto jednak podkreślić, że dziecko, nawet jeśli będzie spało z rodzicami, powinno mieć swoje miejsce, w którym będzie mogło odpoczywać w dzień.

Odpowiednio wyposażone łóżeczko to podstawa

Gdzie ułożyć dziecko podczas drzemki? Masz wiele wyrobów do wyboru. Każde ma swoje plusy i minusy. Nie da się jednak ukryć, że najlepszym zawsze będzie łóżeczko, w którym maluch będzie mógł bezpiecznie odpoczywać w odpowiedniej pozycji. Jeszcze przed jego narodzinami zatem zaplanuj kupno łóżeczka. Przyda Ci się także odpowiedni zestaw pościeli dla niemowlaka. Tutaj pojawi się zapewne kolejna sporna kwestia – z jakiego materiału powinna być wykonana. Na rynku bowiem możesz spotkać zarówno pościele bambusowe, jak i muślinowe czy bawełniane. Zapoznaj się z właściwościami każdego z materiałów i wybierz ten, który będzie wydawał Ci się najlepszy dla zdrowia maluszka.

Pamiętaj jednak, że łóżeczko nie jest jedynym miejscem, w którym maluch może drzemać. Kolejnym jest wózek, w którym maluch będzie podróżował podczas spaceru. Tutaj najlepiej sprawdzi się, szczególnie w cieplejsze dni, odpowiedniej wielkości i grubości kocyk. Kocyki dla dzieci, które bierzesz pod uwagę, powinny być wykonane z miękkich, aczkolwiek przewiewnych materiałów, które pozwolą ochronić dziecko przed wiatrem, jednocześnie zapobiegając jego przegrzaniu.

Bez względu na to, gdzie będzie spał maluch, pamiętaj o tym, żeby zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa oraz możliwość jak najlepszego rozwoju. Śpiąc z Wami w łóżku, maluch na pewno nawiązuje niezwykłą więź z obojgiem rodziców. Jest to również wygodne, ponieważ nie musisz wstawać kilka razy do karmienia, bo masz maluszka przy sobie. Jeśli jednak nie chcesz spać z maluszkiem w jednym łóżku, a jednocześnie chcesz go mieć blisko siebie, możesz zdecydować się na dostawkę do łóżka. Dzięki niej nie ograniczysz miejsca w małżeńskim łóżku, a maluszek będzie spał obok Ciebie.