Brak komentarzy

Gryzak dla niemowlaka – bez tego ani rusz!

Ząbkowanie to czas, który prędzej czy później czeka każdego malucha. Przykre dolegliwości z nim związane odczuwają nie tylko dzieci ale także i rodzice. Szkraby w tym czasie są wyjątkowo marudne, często płaczą, mogą też gorączkować. To ciężki okres w życiu każdego maluszka jak również rodziców, którzy dwoją się i troją by ulżyć w cierpieniu swojego brzdąca. Ulgę z pewnością przyniosą specjalne żele czy maści przeznaczone dla dzieci, którym właśnie zaczęły wyżynać się pierwsze zęby. Oprócz tego świetnie sprawdzą się także gryzaki. W dzisiejszym artykule zdradzamy, dlaczego warto je kupić swojemu dziecku.

Jakie korzyści daje dziecku gryzak?

Gryzak to nie tylko gadżet, który pomaga szkrabom uśmierzyć ból podczas ząbkowania ale również doskonała zabawka świetnie wpływając na koordynację ruchową brzdąca. Maluch uczy się jej łapać, chwytać i przekładać do rączek. Często jest to pierwsza zabawka maluchów. Gryzaki wykonane są z twardej gumy, która jest w pełni bezpieczna dla zdrowia naszej pociechy. Łagodzi swędzenie dziąseł i niweluje ból. Często można spotkać się z gryzakami, które schładza się przed podaniem go dziecku. Zimno powoduje, że brzdąc odczuwa jeszcze większą ulgę. Pamiętajmy jednak o tym, by gryzak zawsze utrzymany był w czystości. W związku z tym, że ląduje w buzi naszego dziecka nie może on być siedliskiem bakterii.

Wybór odpowiedniego gryzaka dla naszego dziecka powinien być uzależniony od kilku,istotnych szczegółów. Na pierwszym miejscu zawsze należy stawiać bezpieczeństwo malucha więc dobrze by było wybrać gryzak posiadający atest Instytutu Matki i Dziecka. Oprócz tego zwróćmy również uwagę na rozmiar gryzaka. Musi on być idealnie dopasowany pod względem wielkości do rączek naszego szkraba. Dzięki temu maluch będzie mógł w wygodny i komfortowy sposób korzystać z zabawki. Warto również rozważyć kupno gryzaka do zamrażania, gdyż jak już wcześniej zostało wspomniane, przynosi on dziecku większą ulgę.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://zabawkowynet.pl/gryzak-niezbedny-gadzet-kazdego-niemowlaka/