Brak komentarzy

Jak wybrać odpowiedniego adwokata

Każdy z nas chociaż raz w życiu potrzebował porady prawnej lub pomocy prawnika, w wybranej kwestii. Każdy z nas doskonale też zdaje sobie sprawę z faktu, jak ciężko jest znaleźć odpowiedniego prawnika, u którego po wizycie jesteśmy o wiele spokojniejszy o swoje sprawy i wiemy, że dobrze wydaliśmy pieniądze. Chcąc już więcej nie mieć tego problemu z wybraniem odpowiedniej kancelarii, która zajmie się naszą sprawą, warto pamiętać o tych kilku kluczowych kwestiach. 

Dział prawny to podstawa 

Polskie prawo podzielone jest na kilka działów, z czego można wyróżnić między innymi prawo rodzinne, prawo cywilne, prawo karne oraz gospodarcze. Wybierając prawnika, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy specjalizuje się on w danej dziedzinie prawa, której dotyczy nasza sprawa. Oczywiście jeśli posiadam problem z dziedziny prawa karnego, a udamy się do specjalisty od prawa rodzinnego, z pewnością otrzymamy poradę, ale może być ona nie tak wyczerpująca i kompleksowa jak w przypadku prawnika, dla którego dana dziedzina prawna jest jego konikiem. Można także zdecydować się na rozwiązanie, jakie oferuje kancelaria adwokacka Katowice, która oferuje w jednym miejscu usługi specjalistów z różnych dziedzin prawa. 

Opinie klientów to klucz do sukcesu

Kolejną kwestią jest sprawdzenie opinii o danym prawniku. Warto zrobić research wśród znajomych lub rodziny, może oni byli także w podobnej sytuacji i mogą nam polecić kogoś zaufanego. Jeśli jednak nie zawsze pozostaje internet. Prawnik, który posiada poszanowanie w danym mieście i wiele pozytywnych opinii, to z pewnością dobry wybór. 

Nie kieruj się ceną 

Przy wyborze adwokata, kluczowym czynnikiem nie powinna być w żadnym przypadku cena. Kwoty za porady prawne, jakie widnieją w cennikach to nie tylko zapłata za pół godziny rozmowy, to także wynagrodzenie za wieloletnie wykształcenie oraz doświadczenie i trafne doradzenie w danej kwestii. Dlatego, jeśli nie stać Cię na poradę prawną, nie decyduj się na tanie usługi, ponieważ najczęściej i tak niewiele one pomogą.