Brak komentarzy

Play Doh – kreatywna zabawa z ciastoliną

Dzieciaki uwielbiają kreatywne zajęcia. Im więcej możliwości daje im zabawka, tym bardziej są nią zainteresowani i chętniej po nią sięgają. W dzisiejszych czasach sklepy oferujące zabawki dla dzieci mają tak szeroki asortyment, że bez problemu możemy znaleźć coś, co przypadnie do gustu naszemu maluchowi przykuje jego uwagę na dłuższy czas.

Chyba każdy z nas miał w dzieciństwie plastelinę i chętnie tworzył z niej postacie, zwierzęta czy inne kształty nie przypominające niczego konkretnego. Obecnie plastelina nadal cieszy się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych ale równie chętnie maluchy sięgają także po jej alternatywę czyli ciastolinę, która oferuje dziecku szereg możliwości na ciekawą i atrakcyjną zabawę.

Dlaczego warto kupić dziecku ciastolinę?

Ciastolina to masa plastyczna z którą można zrobić praktycznie wszystko. Szkraby mogą ją wyciskać, formować i lepić z niej to, co tylko sobie wymarzą. W sklepach dostępne są zarówno pojedyncze pojemniczki z ciastoliną jak również całe zestawy, które oprócz masy zawierają również różnego rodzaju akcesoria by zabawa stała się jeszcze bardziej fascynująca i ciekawa. Maluchy mogą przez chwilę zmienić się w kucharza, dentystę czy lodziarza.

Zabawa z ciastoliną to nie tylko ogromna frajda dla naszego brzdąca ale również czas, podczas którego maluch rozwija swoją wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność. To przyjemna forma spędzania wolnego czasu która oprócz przyjemności może także pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka, które podczas lepienia ćwiczy swoją motorykę mniejszą. To nie tylko doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych ale również dla starszych dzieciaków a nawet dorosłych.

Ciastolina czyli masa plastyczna jest w 100 procentach bezpieczna dla dziecka i nie zagraża jego zdrowiu. Wybierając odpowiedni zestaw dla swojego malucha powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych szczegółów. Najważniejszym z nich jest oczywiście wiek dziecka. Zadbajmy też o to, by w ręce naszego dziecka trafił zestaw o tematyce zgodnej z zainteresowaniami brzdąca.