Brak komentarzy

Play Mais – nietypowe klocki dla naszego brzdąca

Ciężko znaleźć chyba dzieciaka, który nie lubiłby bawić się klockami. Zazwyczaj najmłodsze brzdące zaczynają od prostych zestawów, których złożenie nie wymaga zbyt wielu umiejętności. Z czasem jednak coraz chętniej sięgają po nieco bardziej skomplikowane i urozmaicone zabawki dla dzieci. Jeśli naszym brzdącom znudzą się tradycyjne klocki warto pomyśleć o zakupie play mais. Cieszą się one ogromną popularnością wśród maluchów i skutecznie przykuwają ich uwagę. Dzisiaj podpowiadamy, czym są play mais i w jaki sposób można nimi zając naszą pociechę.

W jaki sposób bawić się klockami kukurydzianymi?

Play Mais to po prostu kukurydziane klocki. Ich składniki to woda, skrobia kukurydziana oraz barwniki spożywcze. Z pewnością nie raz zauważyliśmy, jak nasz brzdąc w trakcie jedzenia chrupek, próbował je sklejać za pomocą śliny. Dzisiaj zabawa ta jest możliwa dzięki kukurydzianym klockom. Maluchy mogą je zlepiać, gnieść,formować a nawet ciąć. Play Mais dają szkrabowi mnóstwo możliwości na przyjemne i kreatywne spędzanie czasu. Oprócz ogromnej frajdy które dają dziecku, klocki kukurydziane to także idealna okazja do treningu motoryki mniejszej dziecka. Poza tym taka zabawa pobudza wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Warto również wspomnieć, że klocki kukurydziane są całkowicie bezpieczne dla naszego malucha. Nawet jeśli klocek znajdzie się w buzi naszej pociechy – nic złego się nie dzieje. Kukurydziaki nie są szkodliwe dla zdrowia brzdąca i z pewnością mu nie zaszkodzą. Najmłodsze szkraby mogą nawet zacząć naukę poszczególnych barw właśnie poprzez zabawę kolorowymi klockami kukurydzianymi.

W sklepach dostępne są przeróżne zestawy kukurydziaków. Możemy wybrać komplet tematyczny bądź po prostu dobrać odpowiedni rozmiar klocków dla naszego dziecka. Klocki kukurydziane nie kosztują wiele a z pewnością sprawią dziecku ogromną radość. Warto pokazać dziecku coś nowego i nieco urozmaicić mu zabawę. Najlepiej zabierzemy ze sobą naszego brzdąca do sklepu i niech sam wybierze zestaw, który najbardziej przypadł mu do gustu.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/