Brak komentarzy

Pokój zabaw – marzenie każdego malucha

Kto z nas nie marzył kiedyś o miejscu, w którym byłby stos zabawek a my bezkarnie moglibyśmy w nim bałaganić i cieszyć się dzieciństwem? Zabawa to nie tylko rozrywka i ogromna frajda ale także przekaźnik wiedzy. Dziecko bawiąc się pogłębia swoje wiedzę na wielu płaszczyznach. Ćwiczy swoją pamięć, koncentrację, poszerza zasób słownictwa, pobudza wyobraźnię jak również rozwija swoje zdolności logicznego myślenia. Trzeba więc zrobić wszystko by zapewnić dziecku przestrzeń do zabawy, która będzie dostarczała mu rozrywki jak również nauczy go wielu, cennych rzeczy. Pokój zabaw to miejsce, którego dziecko nie będzie chciało opuścić. Zatraci się w świecie zabawy czując się jak w bajkowej krainie.

Jak stworzyć pokój zabaw?

By stworzyć naszemu maluchowi playroom niezbędna jest nam do tego przestrzeń – możemy wykorzystać w tym celu nieużywany bądź wolny pokój w naszym domu. Jeśli już zdecydujemy gdzie powstanie miejsce do zabawy dla naszego malucha, czas zabrać się za ściany i podłogi. W playroomie najlepiej wybierać pastelowe, jasne kolory, Tyczy się to przede wszystkim ścian. Dobrze też by zdobiły je naklejki przestawiające ulubionych bohaterów naszych maluchów czy ciekawe szablony malarskie. Wszystko to doda wnętrzom charakteru i stworzy przytulną atmosferę.Na podłodze w playroomie najlepiej sprawdzi się kolorowy, miękki dywan bądź wykładzina.

W playroomie pierwsze skrzypce powinny odgrywać zabawki dla dzieci. Ważne by były różnorodne i maluch szybko się nimi nie znudził. Do wygodnego malowania przyda się bez wątpienia kolorowy stolik i krzesełko. By nasz mały artysta mógł rozwijać swój talent warto dokupić mu kolorowe flamastry, kredki czy papier.

Dla dzieciaków, które lubią zagadki i zajęcia, wymagające logicznego myślenia, idealnym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju gry planszowe i edukacyjne. Taka forma zabawy nie tylko sprawi im ogromną frajdę ale także rozwinie ich umiejętności na różnych płaszczyznach. Jeśli chodzi o pokój zabaw dla dziewczynek nie może w nim zabraknąć domku dla lalek, natomiast najmłodsze maluchy muszą mieć pluszaki i maskotki, które będą ich towarzyszem ale również świetną ozdobą.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/