Brak komentarzy

Pozytywka dla dziecka – warto kupić?

Pozytywka to zabawka, która może towarzyszyć najmłodszym już od chwili narodzin. Mimo że maluchy nie będą jeszcze w stanie jej chwycić, na pewno przykuje ich uwagę na dłuższy czas.  Pozytywka to również świetny pomysł na prezent – z okazji chrzcin czy chociażby Baby Shower. W sklepach z zabawkami ich wybór jest ogromny – różnią się kolorystyką,  materiałem, z którego zostały wykonane, a także funkcjami.

Jakie pozytywki można spotkać na sklepowych półkach?

Jedną z najpopularniejszych pozytywek dla dzieci, jest ta w formie karuzeli, którą można przymocować do łóżeczka. Najczęściej posiadają one plastikowe bądź pluszowe zabawki. Niektóre z nich mogą nawet pełnić rolę projektować i wyświetlać na sufity obrazki, chociażby w postaci gwiazdek.

Dla nieco starszych dzieci świetnym wyborem okaże się pozytywka drewniana.  Doskonale prezentują się pod względem wizualnym, jednak są nieco droższe od tych wykonanych z plastiku. Pozytywka może służyć maluchowi również jako szkatułka do przechowywania drobiazgów.

Nierzadko w sklepach z zabawkami, natknąć się można na lampki z pozytywkami. Świetnie sprawdzą się podczas zasypania. Lampka będzie delikatnie oświetlała pomieszczenie, a dodatkowo odtwarzała melodię, która z pewnością pomoże maluchowi pogrążyć się we śnie.  Takie pozytywki także nierzadko posiadają projektory.