Brak komentarzy

Pozytywka – interesujący gadżet dla każdego malucha

Maluszki swoją przygodę z muzyką mogą rozpocząć już w brzuchu mamy. Badania naukowe udowodniły, że muzyka działa na brzdące relaksująco i uspokajająco. Szkraby oczywiście najchętniej słuchają dźwięku głosu swojej mamy ale także innych przyjemnych melodii dobiegających z różnych stron. Po narodzinach maluszka warto więc pomyśleć o zakupie odpowiednich zabawek dla dzieci, które nie tylko uspokoją szkraba i przykują jego uwagę ale wpłyną również pozytywnie na jego rozwój. W dzisiejszym artykule zdradzamy co nieco na temat pozytywek dla dzieci.

Kiedy i dlaczego warto kupić dziecku pozytywkę?

Drugi miesiąc życia dziecka to idealny czas, by sprawić mu pierwszą pozytywkę. Kręcące się zabawki, których brzdące nie są jeszcze w stanie samodzielnie złapać, z pewnością zwrócą ich uwagę i zajmą przez dłuższy czas.

W sklepach oferujących zabawki dla dzieci na pewno spotkamy się z różnymi rodzajami pozytywek. Mogą one być elementem karuzeli, którą zawiesza się nad łóżeczkiem dziecka. Karuzele posiadają różne kolory, elementy oraz wykonane są z różnych materiałów. Zwisające zabawki mogą być wykonane z plastiku czy z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny. Niektóre karuzele posiadają również funkcję projektora. Dzięki nim maluch może oglądać na suficie gwiazdki czy zwierzątka.

Nieco starszym brzdącom dobrze sprawić pozytywki wykonane z drewna. Co prawda, trzeba za nie zapłacić nieco więcej niż za zabawki wykonane z plastiku ale posiadają one szereg zalet. Bardzo dobrze prezentują się pod względem wizualnym. Oprócz tego są solidne i bezpieczne dla dziecka bowiem drewno to materiał ekologiczny.

Warto też rozważyć zakup lampki dla dzieci. Również mogą one posiadać wbudowaną pozytywkę. Oprócz tego, że dają przyjemne światło i tworzą przytulną atmosferę w pokoju maluszka to jeszcze wygrywają przyjemne melodie, które mogą pomóc zasnąć dziecku.

Jak więc widać, możliwości jest wiele. Warto by muzyka była obecna w życiu naszego szkraba już od pierwszych miesięcy jego życia.