Brak komentarzy

Quizy edukacyjne czyli przekazywanie dziecku wiedzy w przyjemny sposób

Maluchy uwielbiają spędzać czas na zabawie. W końcu takimi prawami rządzi się dzieciństwo.
Warto jednak zadbać o tym, by brzdące czerpały z niej jak najwięcej korzyści. Zabawa ma oczywiście dostarczać dziecku solidnej porcji rozrywki ale dobrze by było, gdyby jednocześnie stała się okazją do poszerzania wiedzy i umiejętności brzdąca. W dzisiejszych czasach sklepy oferujące zabawki dla dzieci, np. https://malesmyki.pl mają tak szeroki asortyment, że bez problemu można znaleźć coś, dzięki czemu połączymy przyjemne z pożytecznym. Maluszki chłoną wiedzę bardzo szybko, dlatego warto to wykorzystać i sprawić im quizy edukacyjne.

Quizy edukacyjne – połączenie przyjemnego z pożytecznym

Na samym początku należy wyjaśnić, czym są owe quizy. To gra polegająca na zdobywaniu punktów za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie. W sklepach możemy spotkać się z quizami z zakresu matematyki, geografii czy historii. Dostępne są również quizy o zwierzętach. Z pewnością rozbudzi to ciekawość dziecka i zachęci je do pouczającej zabawy.

Wybierając odpowiednią grę dla swojego malucha, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na początku ustalmy, czym dziecko się interesuje i co lubi. Tego typu quizy powinny być dostosowane do zainteresowań brzdąca. Jako pierwsze doskonale sprawdzą się quizy z postaciami bajkowymi – z pewnością każdy szkrab ma swojego ulubionego bohatera. Dzieci będą miały możliwość by w przyjemny sposób zrozumieć zasady gry.

Starszym dzieciakom, które chodzą już do szkoły, można sprezentować quizy, które dodatkowo pomogą im w nauce. Często związane są one z ekologią, geografią czy matematyką. Nauka poprzez zabawę zawsze przychodzi dzieciom najlepiej – dzięki przyjemnym dla oka obrazkom i ogromnej frajdzie, maluchy z chęcią będą uczyły się w ten sposób i poszerzały swoją wiedzę.

Stojąc przed wyborem odpowiedniego quizu dla dziecka, pamiętajmy o tym, że musi on być dostosowany do wieku szkraba. Wszystko po to, by brzdąc mógł cieszyć się przyjemną zabawą dopasowaną do swoich umiejętności.