Brak komentarzy

Rozwód a dziecko

Coraz częściej w Polsce dochodzi do rozwodów. Przyczyna bardzo często są zdrady, używki czy długi. Podczas rozwodów najczęściej cierpią na tym dzieci, które nie wiedza co się dzieje i nie są w stanie zrozumieć, dlaczego mama i tata się rozstają. Bardzo ważne przy rozwodzie jest uświadomienie dziecku, że to nie jego wina i wyjaśnienie, dlaczego małżeństwo się rozpadło (oczywiście wyjaśnienie dostosowane do wieku dziecka). Warto przed rozstaniem się z małżonkiem, udać się do dziecięcego psychologa, który pomoże dziecku z przejściem trudności rozwodu. W Polsce najczęściej miejsce ma rozwód Katowice, Warszawa i Gdańsk.

Opieka nad dzieckiem

Podczas trwania procesu sądowego sana para przestaje być małżeństwem, ale warto pamiętać, że rozwód nie zwalnia z obowiązków rodzicielskich. W Polsce większość dziecko zostaje pod opieką swoich matek (chociaż jest coraz więcej przypadków, kiedy to dzieci mieszkają z ojcem). Wszystko jest dobrze, dopóki rodzice są jednomyślni w tej decyzji. Gorzej się już robi, kiedy rodzice toczą „batalie” o prawa do swojego dziecka. Sady zawsze patrzą na dobro dziecka i na jego podstawie wyznaczają, u którego z rodziców dziecko ma zamieszkać. Przy staraniu się o opiekę nad dzieckiem warto udać się do dobrego adwokata, który pomoże nam uzyskać opiekę nad naszą pociechą.

Wyłączna opieka nad dzieckiem

Podczas rozwodu bardzo często jedna ze stron stara się o wyłączną opiekę nad dzieckiem. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla naszej pociechy. Sad najczęściej pozbawia władzy rodzicielskiej w przypadkach skrajnych, czyli alkoholizmu, agresji, znęcania się. Podczas rozprawy o wyłączną opiekę nad dzieckiem warto udać się do adwokata, który pomoże nam oraz który doradzi w sprawie starania się o alimenty. Warto wiedzieć, że rodzic, który nie sprawuje opieki nad dzieckiem, jest zobowiązany do łożenia alimentów na swoje dziecko.

Wizyta u adwokata

W sprawach rodzinnych najlepiej jest udać się do specjalisty, który będzie w stanie nam doradzić bezpośrednio, badając naszą sytuację rodzinną. Dlatego warto przed staraniem się o opiekę nad dzieckiem udać się do dobrego adwokata.