Brak komentarzy

Samodzielna zabawa dziecka – chwila wytchnienia, o której czasami marzy każdy rodzic

Zabawa dla dzieci to nie tylko ogromna rozrywka ale również nauka. Z tego właśnie względu ważne jest to, by najmłodsi spędzali jak najwięcej czasu właśnie na zabawie. To także spory komfort dla rodziców – w trakcie gdy maluchy się bawią, mogą oni zająć się swoimi sprawami.

Jakie zabawki wybierać by dzieci mogły bawić się samodzielnie?

Uwagę naszego malucha na długi czas przykują z pewnością puzzle. Możemy wybrać układankę, która po złożeniu będzie przedstawiać zwierzaka, ładny krajobraz bądź ulubionego bohatera bajkowego naszego malucha – możliwości jest naprawdę wiele. Puzzle należy dopasować pod względem trudności czy ilości elementów do wieku naszego dziecka. W przeciwnym razie zabawka może okazać się niezbyt interesującą rozrywką.

Dzieciaki z pewnością z chęcią będą bawiły się klockami – głównie chłopcy, którzy mają smykałkę do budownictwa. Mogą skonstruować samodzielnie wieże, pojazdy czy różnego rodzaju budynki – fantazja i kreatywność podczas takiej zabawy nie na granic. Poprzez układanie klocków dziecko ćwiczy swoją motorykę mniejszą, pobudza wyobraźnię jak również trenuje koncentrację.

Jeśli mamy w domu małego muzyka warto sprawić mu instrumenty takie jak: dziecięcą gitarę, bębenki, flet czy cymbałki. Z pewnością rozwinie to w dziecku chęć pogłębiania swoich zainteresowań a przy okazji – sprawi mu ogromną frajdę.

Dobrym sposobem na dłuższe przykucie uwagi dziecka są też różnego rodzaju zestawy kreatywne. Na rynku dostępnych jest ich bardzo wiele – nasz maluch na chwilę może zamienić się w chemika, projektanta bądź lekarza. To kreatywna forma zabawy która pobudza wyobraźnię dziecka i szlifuje artystyczny zmysł.

Dzieciaki bez wątpienia uwielbiają ciastolinę. W sklepach z zabawkami pojawia się coraz więcej zestawów, dzięki którym maluchy mogą wyczarować różne kształty czy figury z kolorowej ciastoliny. To kolejna zabawa, która idealnie sprawdzi się w przypadku małych artystów, którzy chcą w ten sposób pogłębiać swoje zainteresowania.

Jak więc widać, możliwości na samodzielną zabawę naszego malucha jest naprawdę wiele. Jeśli tylko zadbamy o to, by miał pod ręką odpowiednie zabawki dla dzieci, będziemy mogli liczyć na chwilę spokoju i wytchnienia.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/