Brak komentarzy

Tablet edukacyjny dla dziecka – doskonała alternatywa dla ‘dorosłej’ elektroniki

Każdy maluch z pewnością nie raz prosił nas o telefon bądź tablet. Wśród rodziców temat ten nadal budzi wiele kontrowersji – urządzenia elektroniczne mają bowiem negatywny wpływ na rozwój naszego dziecka jak również fundują mu ogrom zbyt silnych bodźców. Poza tym szkrab bawiąc się tabletem może trafić na nieodpowiednie treści a przeglądanie filmików czy uruchomienie ulubionej gry może go na tyle pochłonąć, że odebranie mu elektronicznego gadżetu manifestowane będzie krzykiem i płaczem.

Na rynku jednak możemy spotkać zabawki dla dzieci, które są łudząco podobne do ‘dorosłej’ elektroniki a mimo to dedykowane są nawet najmłodszym szkrabom. Dzisiaj pod lupę bierzemy tablety edukacyjne dla dzieci.

Jak wybrać dla dziecka najlepszy tablet edukacyjny?

Tablety edukacyjne posiadają różnego rodzaju funkcje, wspierające rozwój dziecka i pogłębiające jego umiejętności. Kolorowe elementy w postaci przycisków, suwaków pokręteł nie tylko przykuwają uwagę malucha ale również pozwalają mu na naukę kształtów, barw czy dźwięków. Często tego typu zabawki posiadają mechanizmy wydające odgłosy zwierząt czy instrumentów. Dzięki tabletom edukacyjnym brzdące mogą również rozpocząć naukę liter oraz cyfr.

Sporą zaletą jest to, że tabletu nie można podłączyć do Internetu. Maluch więc może korzystać tylko i wyłącznie z funkcji, które proponuje producent urządzenia. Dzieci poznają swoje zabawki przez zmysł dotyku – w przypadku edukacyjnego tableta maluszek musi nacisnąć odpowiednie przyciski. Taka forma rozrywki pobudza wyobraźnię u brzdąca jak również uczy go samodzielności.

Tablety edukacyjne, w odróżnieniu od tych, które są przeznaczone dla dorosłych przeznaczone są dla maluszków już od 6 miesiąca życia. Dla najmłodszych brzdąców najlepiej wybrać prostą zabawkę, posiadającą kilka przycisków. Starsze dzieciaki na pewno chętniej będą korzystały z nieco bardziej skomplikowanej wersji.
Zanim zdecydujemy się na tablet edukacyjny upewnijmy się że będzie on bezpieczny dla naszego malucha – nie powinien zawierać małych ruchomych elementów jak również ostrych kantów.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/