Brak komentarzy

Ultra plastelina – oryginalniejsza forma tradycyjnej plasteliny?

Dzieciaki uwielbiają otaczać się coraz to ciekawszymi i bardziej oryginalnymi zabawkami. Z biegiem czasu gadżety produkowane dla dzieci zyskują szereg nowych, interesujących dla szkraba funkcji. Maluchy o artystycznej duszy z pewnością chętnie sięgają po plastelinę – mogą dzięki niej puścić wodzę fantazji i tworzyć ciekawe przedmioty i kształty. Taka forma zabawy to również doskonały trening dla motoryki mniejsza malucha jak również okazja do tego, by rozwijał on swoją wyobraźnię i kreatywność.

W dzisiejszych czasach, gdzie zabawki są na tyle różnorodne, zwykła plastelina może się okazać dla dziecka po prostu nudna. W takim wypadku warto pomyśleć o zakupie czegoś nowego, co na nowo zainteresuje i zaciekawi malucha. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę ultra plastelinę.

Co trzeba wiedzieć o ultra plastelinie?

Masa plastyczne zazwyczaj często użytkowane są przez maluchy. To dla nich ogromna frajda, gdy własnymi rączkami, mogą stworzyć coś swojego. Ultra plastelina i tradycyjna plastelina nie mają zbyt wielu podobieństw. Łączy je przede wszystkim nazwa oraz możliwość tworzenia różnych przedmiotów czy kształtów. Należy wspomnieć, że ultra plastelina posiada znacznie więcej zastosowań i daje dziecku ogrom możliwości na ciekawą i atrakcyjną zabawę.

Warto na wstępie wspomnieć, że masa ta jest niezwykle elastyczna. Można ją rozciągać, zgniatać, zwijać a nawet kruszyć. Poddawana ciepłu przez dłuższy czas staje się miękka i maluch może z niej uformować to, co tylko zechce. Jeśli natomiast zlepi ją w kulę, posłuży mu ona jako piłeczka – jest twarda i doskonale się odbija.
Ultra plasteliny dostępne są w sklepach w różnych kolorach jak również w różnych wersjach. Znajdziemy m.in. ultra plastelinę klasyczną, wrażliwą na działanie wysokiej temperatury, świecącą w ciemności czy nawet krystaliczną.

Ultra plastelina jest w pełni bezpieczna dla zdrowia naszego dziecka. Zanim trafi na półki sklepowe zostaje dokładnie przebadana. Poza tym tego typu gadżety posiadają odpowiednie atesty.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://dzieckanet.pl/ultra-plastelina-nowsza-ciekawsza-forma-tradycyjnej-plasteliny/