Brak komentarzy

Wakacje z dzieckiem – kilka praktycznych porad

Dla wielu z nas podróżowanie z dzieckiem to udręka. Dzieci często miewają choroby lokomocyjne lub po prostu się nudzą. Niestety żadna z tych rzeczy nie ułatwia podróży. Aby wakacje z dziećmi były udane i bezpieczne, warto przeczytać kilka poniższych porad

Pociąg czy auto – czym jechać na wakacje z dzieckiem?

Najlepszym środkiem transportu dla dzieci jest właśnie pociąg. Dziecko w nim ma pełną swobodę ruchu i spokojnie może sobie „szaleć” w wagonie. Jeśli chcemy, aby nasza podróż przebiegła komfortowo, możemy dodatkowo dokupić podróż kuszetką. Dzieci spokojnie będą mogły się położyć, jak już spożytkują swoją całą energię.

Ważne jest również zapewnieniu dziecku rozrywek ponieważ jest to jeden z nieodzownych elementów na udane wakacje z dzieckiem pełne uśmiechu i radości. Pociąg jest idealnym miejscem, do którego możemy zabrać książeczki edukacyjne, kolorowanki, kredki, flamastry, czy nawet klocki. Dziecko, zajmie się samo sobą i na pewno tak szybko się nie znudzi.

Jeśli jednak preferujemy podróż autem, gdyż miejscowość, którą wybraliśmy, jest na całkowitym odludziu, bądź po prostu z przyczyn osobistych wolimy przemieszczać się samochodem, powinniśmy przede wszystkim zabrać lekarstwa przeciw chorobie lokomocyjnej. Dzięki temu, zapobiegniemy zawczasu przykrym skutkom długiej jazdy i co najważniejsze, dziecko spokojnie przetrwa nawet najdłuższą podróż.
Pora, o której wyjedziemy w podróż też jest ważna. Niestety nie da się tutaj jednogłośnie powiedzieć jaka część dnia jest najlepsza dla malucha. Wszystko to, jest sprawą indywidualną. Przeważnie rodzice preferują podróż w nocy, gdyż najczęściej wtedy dzieci śpią spokojnie i podróż przebiega bez większych „atrakcji”. Warto podróżować o równych porach dnia i nocy, aby znaleźć tą idealną dla naszego malucha.

Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem?

Na wakacje z dzieckiem najlepiej wybrać się w miejsce, w którym nie brakuje rozrywek. Dziecku stale trzeba dostarczać nowych zajęć, by nie zaczęło się nudzić. Wówczas może stać się marudne i zamienić nasze wymarzone wakacje w udrękę. Należy również pamiętać o tym, by wynająć nocleg w odpowiednio przystosowanych dla rodzin z dziećmi pokojach. Wybierając się w podróż z dzieckiem musimy zagwarantować mu czyste i komfortowe warunki. Jeśli tylko pozwalają nam na to nasze możliwości finansowe najlepszym wyjściem będzie zatrzymanie się w renomowanym hotelu z basenem, animatorami, którzy umilą czas naszym pociechom czy innymi dodatkowymi atrakcjami.W dobrych hotelach nie musimy także martwić się o jakość posiłków – zazwyczaj są one świeże, wykonane z dobrej jakości produktów i na pewno nie zaszkodzą naszym maluchom.

Jeśli jesteśmy miłośnikami natury i pragniemy spędzić swoje wakacje na świeżym powietrzu, również jest to dobre rozwiązanie dla najmłodszych. Wybierając pobyt w gospodarstwie agroturystycznym możemy liczyć na ekologiczne jedzenie i szereg możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury. Maluchy całymi dniami mogą bawić się na świeżym powietrzu i przebywać wśród zwierząt, co dla dzieci, mieszkających na co dzień w mieście będzie na pewno ciekawym widokiem i dodatkową atrakcją.