Brak komentarzy

Zabawa z magnesami – czyli magnetyczne litery, cyfry i puzzle

Cudowna moc magnesów fascynuje maluchów i sprawia, że nie chcą oderwać się od zabawy. W sklepach, które oferują zabawki dla dzieci możemy natknąć się na magnetyczne literki, cyferki, tablice czy układanki. Jeśli brzdąc nigdy wcześniej nie miał z nimi do czynienia, na pewno przypadną mu du gustu i nieco urozmaicą spędzanie wolnego czasu.

Należy również wspomnieć o tym, że zabawki magnetyczne posiadają szereg różnych zalet. Nie tylko dostarczają dziecku solidnej porcji rozrywki ale również świetnie prezentują się pod względem wizualnym oraz służą jako pomoc naukowa dla naszych brzdąców.

W związku z tym, że mają wbudowany magnes, przyciągają się do siebie więc ciężko będzie dziecku je zgubić. Większość zabawek magnetycznych wykonana jest z drewna – oznacza to, że są one bezpieczne dla zdrowia naszego dziecka i nie musimy martwić się o to, że podczas zabawy brzdącowi stanie się krzywda. Oprócz tego drewno to wytrzymały i bardzo trwały materiał.

Które zabawki magnetyczne warto kupić dziecku?

Na pewno przyda się dziecku magnetyczna tablica. To właśnie na niej maluch może przyczepiać literki, cyfry i tym samym rozpocząć swoją edukację – na razie w domu. Zabawa w szkołę pomoże dziecku przygotować się do realnej nauki w towarzystwie innych dzieci i nauczyciela. Warto, by rodzicie dołączyli do brzdąca i uczyli go znaczeń nowych słów jak również wykonywania, pierwszych prostych działań matematycznych.

Na pólkach sklepowych znajdziemy również magnetyczne układanki – to doskonała gratka dla wszystkich miłośników puzzli i świetna alternatywna dla tradycyjnych układanek. Taka forma rozrywki to nie tylko doskonała frajda dla naszego brzdąca ale również okazja do rozwijania swoich umiejętności. Puzzle pomagają dziecku ćwiczyć koncentrację jak również wspierają procesy logicznego myślenia. To także dobry trening dla motoryki mniejszej malucha – dziecko ćwiczy ruchy dłoni i palców.

Warto sprezentować dziecku labirynt magnetyczny, dzięki któremu maluch za pomocą specjalnej pałeczki z wbudowanym magnesem może sterować niewielkimi, kolorowymi kulkami.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/