Brak komentarzy

Zabawki dla dzieci – co najlepiej wybrać dla trzylatka

Trzy lata to wiek, w którym dziecko staje się coraz bardziej samodzielne. Potrafi już chodzić, zaczyna coraz płynniej mówić, jest w stanie zakomunikować swoje potrzeby. W tym wieku maluchy często po raz pierwszy idą do przedszkola – miejsca, w którym poznają rówieśników, stających się ich partnerami do nauki i zabawy. U trzylatków chęć do zabawy i poznawania świata stale rośnie. Osobowość i psychikę dziecka często kształtuje się właśnie poprzez zabawę – to ona wspiera jego procesy myślowe oraz rozwija jego zdolności kojarzeniowe.

W jaki sposób powinno bawić się trzyletnie dziecko?

Gdy dziecko jest ciekawe świata i zaczyna zadawać pytania, jedną z rzeczy po które warto sięgnąć jest bez wątpienia książka. Czytanie maluchom wpływa bardzo pozytywnie na ich rozwój – poszerza zakres słownictwa oraz pobudza wyobraźnie. Dzięki czytaniu dziecko poprawia swoje umiejętności, w tym także mowy. Dla niego to świetna zabawa i sposób na spędzenie wolnego czas więc śmiało można powiedzieć, że taka forma nauki to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

W tym okresie życia jako zabawki dobrze sprawdzą się również różnego rodzaju gry edukacyjne. Warto sięgnąć po takie, dzięki którym dziecko nauczy się rozróżniać dźwięki, kształty czy kolory. Na rynku istnieją również gry, które oparte są na skojarzeniach, co z kolei wpływa pozytywnie na procesy myślowe u naszego malucha.
W wieku trzech lat należy u dziecka ćwiczyć również zdolności motoryki mniejszej. W tym wypadku świetnie sprawdzą się kolorowanki. Dziecko nauczy się dzięki nim precyzji i popracuje nad swoją kreatywnością. By poprawić pamięć u naszego malucha, warto sięgnąć po tzw. pamięciówki. Jedną z najpopularniejszych tego typu gier jest Memory czy chociażby Zgadnij kto to.

Wybierając zabawki dla dzieci musimy brać pod uwagę nie tylko pociechę malucha i rozrywkę jaką mu gwarantują ale również naukę i rozwijanie poprzez nie pewnych umiejętności. Pamięć, koncentracja, kreatywne i logiczne myślenie jak również spostrzegawczość to coś, czego dziecko w tym wieku powinno się nauczyć.